Kombineeritud väravad
Tiibväravaks loetakse väravat, mis koosneb kahest väravatiivast ja mille tiivad kinnituvad hingedega postide külge. Meie kliimaoludes on oluline, et tiibvärav oleks reguleeritavate hingedega - see annab külmakergete puhul võimaluse väravate reguleerimiseks. Tiibvärava tiib moodustab enamasti poole tiibvärava avast ning avaneb sissepoole. Seega, võtab avanedes ära ca poole oma ava laiusest ruumist. Tiibväravat on võimalik avanema panna ka väljapoole, samuti teha tiivad ebaproportsionaalse suurusega. Kõikidel juhtudel on võimalik värav teha nii käsiavatavaks kui ka automaatikaga avatavaks.
Tiibvärava põhilised parameetrid
Tiibväravatel kasutame standardselt avale kuni 4meetrit 80*80 nelikantposte seinapaksusega 3mm, sealt edasi vastavalt tiibvärava raskusele muutub ka postide jämedus kui ka seinapaksus. Tiibvärava raam - kasutame väravate puhul nelikanttoru, mis on mõõtmetega 50*50mm ja seinapaksusega 2mm. Seda kogu väravaraami ulatuses. Lisaks kasutame tiibväravate puhul reguleeritavaid M20 hingi. Hinged on kuumtsingitud, turul levib ka külmgalvaniseeritud hingi, kuid need lähevad aja jooksul rooste. Seega, meie väravad on ka aja möödudes reguleeritavad.
Tiibvärava pinnatöötlus
Tiibväravate pinnakattena kasutame kahte varianti. Esimene neist on kuumtsinkimine - värava metalldetailid tsingitakse peale värava valmimist, tsinkkate annab korrosioonikindluse nii pinnakattele kui ka metalltorude sisse. Seega, kuumtsingitud värav on väga korrosioonikindel.
Kui Te ei soovi, et värav oleks tsingihall, on teine variant pulbervärvimine. Pulbervärvi teostame väravatele ainult kuumtsingi peale. See tähendab, et väravat tellides peab juba teadma, kas pinnakate tuleb lihtsalt kuumtsink või kuumtsink ja pulbervärv. Viimasel juhul on detailid peale kuumtsinkimist passiveeritud ja seejärel pulbervärvitud - annab nakkuvuse pulbervärvile. Välitingimustesse metalldetaili ainult pulbervärviga katta me ei soovita, sellisel juhul on roostekindlus suhteliselt lühikene (olenevalt piirkonnas aasta kuni viis aastat).